Korporazioa 2023-2027

Korporazioa 2023-2027

Egitura

Azken udal hauteskundetako emaitzen arabera honela antolatu da Hernaniko Udala:

 

 

Patxi Ibarguren Etxeberria

Patxi Ibarguren Etxeberria

EH BILDU

ZINEGOTZIA eta alkateordea

Tokiko Garapeneko delegatua

Itsaso Lekuona Legorburu

Itsaso Lekuona Legorburu

EH BILDU

ZINEGOTZIA eta alkateordea

Kulturartekotasun, lankidetza eta berdintasun delegatua

Axier Mingo Arruabarrena

Axier Mingo Arruabarrena

EH BILDU

ZINEGOTZIA

Euskara, hezkuntza eta jarduera fisikoa eta kiroleko delegatua

 

Aitor Lukas Solano

Aitor Lukas Solano

EH BILDU

ZINEGOTZIA eta alkateordea

Gazteria eta partaidetza delegatua

Amaia Miner Canflanca

Amaia Miner Canflanca

EH BILDU

ZINEGOTZIA

Ainara Atorrasagasti Urizar

Ainara Atorrasagasti Urizar

EH BILDU

ZINEGOTZIA eta alkateordea

Hirigintza, ingurumena eta etxebizitza delegatua

 

Aitor Huizi Izagirre

Aitor Huizi Izagirre

EH BILDU

ZINEGOTZIA

Kultura delegatua

Urko Lazkoz Fernandes

Urko Lazkoz Fernandes

EH BILDU

ZINEGOTZIA

zerbitzu publikoetako delegatua

Oier Agirresarobe Lizaso

Oier Agirresarobe Lizaso

EH BILDU

ZINEGOTZIA

Ogasuneko delegatua

 

Kistiñe Rodriguez Polaina

Kistiñe Rodriguez Polaina

EH BILDU

ZINEGOTZIA

 

Andoni Amonarraiz Gomez

Andoni Amonarraiz Gómez

EAJ-PNV

ZINEGOTZIA

Jose Antonio Cuesta Sole

Jose Antonio Cuesta Solé

EAJ-PNV

ZINEGOTZIA

Blanca Alberro Aranzasti

Blanca Alberro Aranzasti

EAJ-PNV

ZINEGOTZIA

Miryam Vazquez Vecino

Miryam Vázquez Vecino

EAJ-PNV

ZINEGOTZIA

Mikel Gurutzeaga Zubillaga

Mikel Gurutzeaga Zubillaga

EAJ-PNV

ZINEGOTZIA

Ismael Ganchegui Gonzalez

Ismael Ganchegui Gonzalez

EAJ-PNV

ZINEGOTZIA

Ricardo Crespo Rubio

Ricardo Crespo Rubio

PSE-EE/PSOE

ZINEGOTZIA

Maria Jesus Ruiz Ochoa

Maria Jesús Ruiz Ochoa

PSE-EE/PSOE

ZINEGOTZIA

Jaione Aristregi Cao

Jaione Aristregi Cao

ELKARREKIN PODEMOS-ORAIN HERNANI

ZINEGOTZIA

Lurdes Lopez Gorrotxategi

Lurdes López Gorrotxategi

ELKARREKIN PODEMOS-ORAIN HERNANI

ZINEGOTZIA

Politikarien soldatak 23-27

Udaletik jasotzen dituzten soldatak

IZENA ETA ABIZENAK Arduraldia Urteko soldata gordina (€) Erabakia
Xabier Lertxundi Asteasuinzarra % 100 54.127,36€ 2023DEKR1878
Andoni Amonarraiz Gomez % 100 42.519,26€ 2023DEKR1884
Ainara Atorrasagasti Urizar % 100 40.392,10 € 2023DEKR2362
Itsaso Lekuona Legorburu % 100 39.096,26€ 2023DEKR1880
Aitor Lukas Solano % 100 39.096,26€ 2023DEKR1880
Urko Lazkoz Fernandes % 100 39.096,26€ 2023DEKR2048
Axier Mingo Arruabarrena % 70 29.600,34€ 2023DEKR2362
Patxi Ibarguren Etxeberria % 70 27.367,34€ 2023DEKR2535
Oier Agirresarobe Lizaso % 60 23.457,70€ 2023DEKR2621
Ricardo Crespo Rubio % 33 11.611,60 € 2023DEKR1885
Lurdes López Gorrotxategi % 33 11.611,60 € 2023DEKR1886

Bilkura eta batzordeetan parte hartzeagatik ordainketak

Organo kolegiatuetara joateagatik ordainketak

Dedikazio esklusibo edo partziala ez duten korporatiboek, eta bateraezintasunik ez badago, ondoko kopuruak jasoko dituzte kide anitzeko udal organoen bileren prestakuntza eta asistentziagatik:

Organo kolegiatua Kopuru gordina bakoitzeko Salbuespenak
Osoko bilkuretara 51€ Hauteskunde mahaietako kideak izendatzeko bilkurak eta aktak onartzeko legealdiko azken bilkura
Batzorde informatzaileak 21 € Aktak onartzeko legealdiko azken bilkura
Bozeramaile batzordea 21 € Ez dago
Tokiko Gobernu Batzordea 0 € Ez dago